Místo sázení stromů fotovoltaika. Střecha nové haly GLS vyrobí energii na celý den a ještě zbude

30. 5. 2022

Balíkový přepravce GLS klade důraz na ochranu životního prostředí. Střechu nové haly mezinárodního třídícího centra v Jihlavě zaplnilo celkem 666 solárních panelů, které vyrobí energii pro celodenní provoz areálu.

Ročně tak uspoří až 156 tun emisí CO2, což odpovídá více než 7 tisícům vysazených stromů. Aktuálně na jedné straně budovy vzniká také zelená fasáda. Zároveň GLS kontinuálně rozšiřuje vozový park o dodávky a elektrokola.

„Vyrobená solární energie pokryje celodenní provoz areálu a 200 kW bateriové úložiště společně s infrastrukturou pro nabíjení vozidel na elektrický pohon umožňuje i její skladování a využití mimo denní dobu. Na jedné straně budovy vzniká v současnosti zelená fasáda s ptačími budkami, která spolu s retenční nádrží na dešťovou vodu vytvoří ideální prostředí pro mnoho živočichů. Chceme jít příkladem a ukázat, že při industriální výstavbě se dá udělat nemálo i pro životní prostředí,” sdělil ředitel GLS Česká republika Pavel Včela.

Společnost za své celoevropské aktivity v oblasti ekologie a udržitelnosti získala prestižní ocenění EcoVadis pro rok 2022 a patří mezi 9 % nejlépe hodnocených firem v odvětví na světě. GLS Česká republika letos opětovně získala ocenění hejtmana Kraje Vysočina. Cenu Společensky odpovědné firma kraje Vysočina obdržela již podruhé, a to za aktivity zaměřené na snižování negativních dopadů balíkové přepravy na životní prostředí, optimalizaci odpadového hospodářství i podporu sociálních projektů, jako je Daruj hračku, Na kole dětem či ekologické iniciativy Do práce na kole.

Zdroj: TZ GLS